Peker’in avukatından seçimden bir gün önce ‘yeni video’ iddialarına yanıt

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendine uygulanan ‘dijital tecrit’ nedeniyle toplumsal medyadan paylaşım yapamıyor. Peker’in avukatı Ersan Barkın seçim öncesi yeni görüntü tezlerinin tıpkı nedenden ötürü mümkün olmadığını söyledi.

Barkın, “Sayın Peker’in ifade hürriyetinden mahrumiyeti iradi bir durum değil, tüzel durumun gereğidir. Hasebiyle kendi kararıyla bu durumu ortadan kaldırabilmesi imkanlı değildir” tabirlerine yer verdi.

Barkın, şu sözleri kullandı:

“Bazı gazeteci dostların, sayın Sedat Peker’in seçime birkaç gün kala açıklamalarına devam edeceğine dair değerlendirmelerini okuyorum. Sayın Peker’in ifade hürriyetinden mahrumiyeti iradi bir durum değil, türel durumun gereğidir. Münasebetiyle kendi kararıyla bu durumu ortadan kaldırabilmesi imkanlı değildir.

Ancak bulunduğu ülkedeki türel ve fiili durumun değişmesi gerekir ki bunun için rastgele bir siyasi dayanak sağlanamadığı, yapılan imza kampanyaları da sonuç vermediği için kendi hukuksal teşebbüsleri dışında bir imkan kalmamıştır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir