Muharrem İnce: Ben CHP’nin has evladıydım; işgal altındaydı, terk ettim

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, “Ben CHP’nin harbi evladıydım, has evladıydım onun için gittim. İşgal altındaydı, ben de terk ettim” dedi.

İzmir programı kapsamında Tire’de temaslarda bulunan İnce, ilçedeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin su sorunu yaşadığını, bunun yeteri kadar önemsenmediğini söyledi. “Tire’de, Ödemiş’te çiftçiler 250 metreden su çıkardıklarını söylüyorlar. 10 yıl sonra bu 500 metre mi olur 1000 metre mi olur bilmem” diyen İnce, parti olarak su probleminin tahlili için proje hazırladıklarını, bütün tarlaların başına vanayı getirecek 13,5 milyar dolarlık projeyi 3 yılda tamamlamayı öngördüklerini tabir etti.

Hayat pahalılığı sıkıntısının marketleri suçlayarak yahut marketçilere mektup yazarak çözülemeyeceğini, çiftçiye döviz üzerinden alım garantisi vererek üretimin süratle artırılmasının gerekli olduğunu lisana getiren İnce, şöyle konuştu:

“Bereketli toprakların yoksul çocukları oluruz”

“İthalata değil çiftçiye dayanak olunmalıdır. Marketlerle uğraşmayı bırakın, yüzünüzü tarlaya, meraya, seraya, çiftçiye dönün. Devlet Planlama Teşkilatını tekrar kurun. Afrika’dan arazi kiralamaktan vazgeçin, Türk topraklarının kıymetini bilin. Tarımda çalışan bayanların sigortalarını devlet ödesin. Bütün bunları yaparsak tarımda bir nebze nefes alırız. Yoksa biz bereketli toprakların yoksul çocukları oluruz. Ucuz domates, peynir, et yemek istiyorsak biz bu bahiste 100 unsurluk rapor hazırladık. Tarım ve hayvancılık nasıl kalkındırılır diye bunu bütün siyasi partilerle paylaştık, alın siz de kullanın.”

Parti binasının açılışında yaptığı konuşmada da muhalefetin başarısızlığı nedeniyle iktidarın 20 yıldır değişmediğini, Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde de CHP’den dayanak göremediğini söz eden İnce, şöyle konuştu:

“Benim CHP ile hiçbir problemim yok”

“Üyeleri bahsetmiyorum. Benim CHP ile hiçbir problemim yok. CHP’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk benim başöğretmenim. Benim CHP’yi yönetenlerle meselem var. Onun için ayrıldım. ‘Atatürk diyemem’ diyenler orada, ‘Dersim katliamcısı’ diyenler orada, ‘hiçbir hizmeti yok yalnızca Anıtkabir yaptı’ diyenler orada. FETÖ’cüler orada. Ben gittim, ben CHP’nin harbi evladıydım, has evladıydım onun için gittim. İşgal altındaydı, ben de terk ettim. Mustafa Kemal Paşa, İstanbul’u terk ettiğinde İstanbul işgal altındaydı. İşgalden kurtarmak için İstanbul’u terk etti.” (AA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir