“KOBİ’ler üç yıl içinde BT güvenlik bütçelerini %14’e kadar artırıyor”


Kaspersky KOBİ’ler için bir dizi profesyonel hizmet paketlerinin duyurusunu yaptı. Paketler, müşterilerin siber güvenlik kaynaklarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak özel destek ürünlerinden oluşuyor. Altyapı sağlık kontrolleri, uygulama yaygınlaştırma, sorunsuz yükseltme, güvenlik açığı ve yama yönetimine ve taşınabilir depolama için şifrelemeye kadar hizmet sunan bu paketler, BT ekiplerinin güvenliği optimize ederek. yatırım getirisini en üst düzeye çıkarırken ‘yaygınlaştırma boşluğunu’ yönetmelerine de yardımcı oluyor.

Hızla değişen siber güvenlik koşullarında profesyonel hizmetler, işe dair verimliliğini en üst düzeye çıkarma baskısı altındaki KOBİ’ler de dahil olmak üzere her büyüklükteki işletme için zorunlu hale geliyor. KOBİ’lerin siber güvenlik uygulamalarını en iyi şekilde çalışırken ana işlerine odaklanmaları gerekiyor. Son Kaspersky araştırmasına göre KOBİ’ler önümüzdeki üç yıl içinde BT güvenlik bütçelerini %14’e kadar artırmayı planlıyor. Siber güvenliğin verimliliğini artırmak için profesyonel yardım almak, KOBİ’lerin bütçelerini verimli şekilde harcamaları için en iyi seçenekler arasında yer alıyor.  

Kaspersky’nin KOBİ’lere yönelik yeni Profesyonel Hizmet Paketleri, en çok talep gören siber güvenlik ihtiyaçları olan değerlendirme, yaygınlaştırma ve yapılandırmayı kapsıyor. Pakette ayrıca Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, Kaspersky Security Center Cloud Console ve Kaspersky EDR Optimum’un yaygınlaştırılması ve Kaspersky Endpoint Security for Business için yükseltme dahil olmak üzere üç farklı kapsam düzeyi sunan bir Sağlık Kontrolü hizmeti de yer alıyor. Tüm paketlerde açıkça tanımlanmış sonuçlar, önceden tanımlanmış bir iş kapsamı, hizmet süresi gibi tüm değişkenler başlangıçta netleştiriliyor ve üzerinde anlaşmaya varılıyor.

KOBİ’ler için Kaspersky Profesyonel Hizmetler paketleri beş paketten oluşuyor:

  • Sağlık Kontrolü Hizmet Paketi (Health Check Service Package)

Müşterinin güvenlik politikalarının analizi, denetimi, sağlık kontrolü, müşterinin Kaspersky altyapısındaki mevcut ve potansiyel sorunların belirlenmesi, raporlama ve öneriler.

  • Yaygınlaştırma Hizmet Paketi (Deployment Service Package)

Temel politikaların oluşturulması, temel Kaspersky uygulamalarının yaygınlaştırılması, kararlaştırılan sayıda müşteri sistemine koruma dağıtımı gibi hizmetler.

  • Yükseltme Hizmet Paketi (Upgrade Service Package)

Kaspersky Security Center’ın en son sürümünün yaygınlaştırılması, müşterinin oluşturduğu yedeklerden ayarların ve ilkelerin taşınması vb.

  • Sabit Disk ve Çıkarılabilir Sürücü Şifreleme Hizmet Paketi (Hard Disk and Removable Drive Encryption Service Package)

Kimlik doğrulama aracısının yapılandırılması ve kararlaştırılan sayıda HDD’de tam disk şifrelemenin uygulanması, taşınabilir depolama ve/veya dosya düzeyinde şifrelemenin yapılandırılması.

  • Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi Hizmet Paketi (Vulnerability & Patch Management Service Package)

Temel politikaların yapılandırılması ve kurulması, temel senaryoların ve yöneticilerin uğraşmak zorunda kalacağı tipik durumların gösterilmesi gibi.

 

Yazılımı kontrol etme imkanı

Kobilerin BT ekibi Kaspersky yazılımını kendileri yaygınlaştırmayı tercih ederse, Kaspersky yine de sunduğu hizmetler kapsamında tüm süreç boyunca onları destekleyecek ve ayrıntılı talimatlar ve demo videolar dahil olmak üzere gerekli tüm yardımı sağlıyor. Kaspersky ayrıca yazılımın optimize edilmesini de sağlayacak. Uygulama sonrasında sonra Kaspersky uzmanları, her şeyin düzgün bir şekilde kurulduğundan ve Kaspersky standartları ve en iyi uygulamalar doğrultusunda doğru ve en yüksek performansta çalışacağından emin olmak için yazılımı kontrol etme imkanı sunuyor. 

Kaspersky Kıdemli Global Ürün Pazarlama Müdürü Oleg Gorobets, şunları söyledi: “Uzmanlarımızla birlikte yeni profesyonel hizmetler portföyümüz BT yöneticilerinin hayatını çok daha fazla kolaylaştırıyor. Uzmanlarımız sizin dilinizi konuşuyor. Bırakın güncellemeleri onlar yapsın, yazılımı onlar yapılandırsın veya Kaspersky ürün ve çözümlerine geçişte sizin adınıza onlar yardımcı olsun. Böylece iş verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için dikkatinizi diğer sorunlara odaklayabilirsiniz. Bu paketlerin normal profesyonel hizmetlerden en büyük farkı basit oluşları. Her şey önceden yapılandırılmış durumda, müşterilerin sadece ihtiyaç duydukları paketleri sözleşmelerine eklemeleri yeterli. Gerisini biz halledeceğiz.” 

 

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle mücadele etmek için önde gelen uç nokta koruması, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini içeriyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir