Dr. Ümit Aktaş adını kullanarak sahte ürün pazarlayanlara karşı isyan etti


Kitaplarının yanı sıra katıldığı televizyon programlarında aktardığı bilgiler ve sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar ile çok geniş kitlelere ulaşan Fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş, her geçen gün artan sahtekarlık olaylarına dikkat çekerek, kamuoyunu uyardı.

Son dönemde sayısı çok yüksek oranda artan sahte paylaşımlara karşı tepki gösteren Dr. Ümit Aktaş, sosyal medya hesabından uyarı niteliğinde bir video da paylaştı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş “Birtakım sahtekârlar maalesef Youtube kanalımda yer alan videolarımı montajlayarak ya da fotoğraflarımı kullanarak sahte ürün pazarlıyorlar. Diyabeti yok ettiği iddia edilen bir takım sahte ürünleri, sanki onlara röportaj vermişim gibi, benim ürünümmüş gibi pazarlamaya çalışıyorlar. Bizim diyabet çayı adı altında bir ürünümüz yoktur. Hastalarımız için ürettiğimiz takviyeler, Dr. Ümit Aktaş markasını taşırlar ve sadece kendi web sitemiz İlaçsız Yaşam’da bulunurlar. Size diyabeti bir ayda yok edeceğini söyleyen birtakım çaylar, ürünler satmaya çalışan bu şahıslar dolandırıcıdır. Dikkatli olun, bu paylaşımlara itibar etmeyin! Diyabetin tek tedavisi beslenmedir.” dedi. 

Hastaları ve takipçilerinin haber vermesi ile çok sayıda dolandırıcının sosyal medyanın yanı sıra farklı mesajlaşma kanallarından paylaşım yaptıklarını tespit ettiklerini belirten Dr. Ümit Aktaş, izinsiz videolarını, fotoğraflarını ve ismini kullanarak sahte paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir