Deniz Çoban: “Beşiktaş’ın golü sebepsiz yere iptal edildi”

Eski Süper Lig hakemi Deniz Çoban Fanatik Gazetesi’ndeki köşesinde, Hatayspor-Beşiktaş müsabakasının hakemi Kadir Sağlam’ın performansını kıymetlendirdi. 

Deniz Çoban’ın açıklamaları şöyle:

11. dakikada Weghorst, Salih’in pasını ceza alanında denetim etmeye çalışırken yerde kalınca Kadir Sağlam penaltı noktasını gösterdi. Penaltı düdüğü doğruydu lakin öncesinde VAR’ın tespit ettiği üzere ofsayt vardı. Maçın 29. dakikasında Beşiktaş atağında hakem, Josef’in Adekugbe’ye faul yaptığı gerekçesiyle düdüğünü çaldı. Düdüğün çabucak sonrasında Weghorst’un vuruşu ise gol oldu. Hakemin burada durumun tamamlanmasını beklemeden düdük çalması çok büyük küsurdu.

“Beşiktaş’ın golü sebepsiz yere iptal edilmiş oldu”

Tahminen de Beşiktaş’ın bir golü sebepsiz yere iptal edilmiş oldu. Konumda Josef’in rakibine asla faulü gerektirecek bir teması yoktu. Hakem bir nefes beklese tahminen de Beşiktaş’ın golü verilebilecekti. Josef’in bu durumda ofsayt olma ihtimali var fakat hakem düdüğü erken çaldığı için o ofsayt çizgisi çizilemedi.

Maçın uzatma dakikalarında Montero’nun, Bertuğ’a topsuz alanda yaptığı hareket sarı kartı gerektirirdi, kırmızıya gerek yoktu. Lakin hakem faul bile vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir