Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başörtüsü için anayasa değişikliği çağrısı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, TBMM 28. Yasama Dönemi’nin ilk AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”Türkiye’nin aydınlığa çıkması için değil 6’lı masa, gerekirse 16’lı masa kuracağım.” açıklamasını ”Yetmez bunu daha da artırman lazım. Masadaki ortakları çoğaltmak sonuç vermez. Bu millet irade, eser, hizmet ister. Palavrayla dolanla bir yere varılmaz.” kelamlarıyla eleştirdi.

Muhalefete başörtüsü için anayasa değişikliği davetinde da bulunan Cumhurbaşkanı, ”Eğer dürüstseniz samimiyseniz yeni yasama periyodunda başörtüsü sorununu anayasa ile teminat altına alalım.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini her anı hafızalara kazınan süper bir zaferle kazanmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. Tarihimizin en kritik seçimlerinden birini zaferle taçlandıran dava arkadaşlarımam teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı’nda birlikte hareket ettiğimiz ortaklarımız da harikulâde gayretler harcadı. 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnirken meydanlarda kurmuş olduğumuz ittifakımızı seçimlerle daha da güçlendirdik.

KILIÇDAROĞLU’NA ”16’LI MASA” YANITI

İradelerine sahip çıkan depremzedelerimize teşekkür ediyorum. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza minnettarlığımızı bilhassa tabir ediyorum. Bu seçimlerde tüm gözlerin Türkiye’ye döndüğünü gördük. Dün tekrar İslam dünyasından bir ülkenin ismini vermeyeceğim temsilcisi ziyaretime geldi dedi ki ‘Bizde AK Parti’ye çıkan oy yüzde 99.’ Ne diyorlar 6’lı masa artık ne diyor ‘Gerekirse 16’lı masa.’ Yetmez bunu daha da artırman lazım. Masadaki ortakları çoğaltmak sonuç vermez bu millet irade eser hizmet ister. Palavrayla dolanla bir yere varılmaz. Bu masaya ben kumar noter masası demedim diyen o masanın etrafındakiler. Olay bu kadar acı basiretsiz ve sonucu de ortada. İki tane belediye başkanı ile seçim öncesi daima dolaştınız. Artık nerede onlar?

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇAĞRISI

Eğer dürüstseniz samimiyseniz yeni yasama devrinde başörtüsü sorununu anayasa ile teminat altına alalım.

”UÇKURU KAPTIRMIŞSINIZ”

Dürüst değilsiniz uçkuru kaptırmışsınız uçkuru. Global güç odaklarından aferim alabilmek ismine LGBT belasını legalleştirmeye çalıştınız.

”BAY BAY KEMAL SİZ LGBT’CİSİNİZ”

Bay bay Kemal siz LGBT’cisiniz, yanınızdakiler de LGBT’ci. Ama ne AK Parti ne MHP ne Cumhur İttifakı’nın öteki üyelerinde bu türlü bir bela yok.

”EZİCİ BİR ÇOĞUNLUKLA MİLLETİMİZİN TEVECCÜHÜNE MAZHAR OLDUK”

Sandık sonuçları Anadolu irfanın hafife alınmaması gerektiğini tekrar hatırlatmıştır. Birileri hazmetmekte zorluk çekse de karşımızdaki tablo şudur; cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tipinde yüzde 52,18 oy oranı ile büyük bir zafer elde ettik. Ezici bir çoğunlukla milletimizin teveccühüne bir kere daha mazhar olduk. Cumhur İttifakı olarak 323 milletvekili kazandık. AK Parti 2002’den beri sandıktan birinci çıkma rekorunu korumuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir